Bucksi poveli 2:0 protiv Miamija, sjajni Nikola Jokić odveo Nuggetse do izjednačenja

Nakon što su u svih osam serija odigrani prvi susreti NBA play-offa, u ponedjeljak je na programu bio dvostruki program drugim susretima u serijama između Bucksa i Heata te Blazersa i Nuggetsa.

Milwaukee Bucksi poveli su sa 2:0 u seriji protiv prošlogodišnjih finalista Miami Heata pobijedivši ih u drugom susretu na svom parketu rezultatom 132:98.

Nakon što je prvi dvoboj Bucksa i Heata riješen tek u posljednjoj sekundi produžetka, u drugom nije bilo nikakve neizvjesnosti. Bucksi su zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena već nakon prve četvrtine vodili sa 46:20, da bi na poluvrijeme otišli s vodstvom 78:51.

Međutim, ključni igrač Bucksa bio je Giannis Antetokounmpo sa 31 košem, 13 skokova i šest asistencija. Bryn Forbes je ušao s klupe i ubacio 22 koša, od toga šest trica, dok je Jrue Holiday uz 11 koševa podijelio čak 15 asistencija.

U redovima Heata istaknula su se dvojica igrača koja su ušla s klupe, Dewayne Dedmon sa 19 i Goran Dragić sa 18 koševa.

Denver Nuggetsi izjednačili su omjer u pobjedama protiv Portland Trail Blazersa na 1:1 sigurnom 128:109 pobjedom.

Nuggetsi su do izjednačenja u serija stigli prvenstveno zahvaljujući svojoj najvećoj zvijezdi, srpskom centru Nikoli Jokiću koji je ubacio 38 koševa te su imali susret pod kontrolom od prve do posljednje minute.

Jokića je pratio Michael Porter sa 18 koševa, a dvoznamenkasti su bili još veteran Paul Millsap (15), Aaron Gordon (13), Monte Morris (12) i Facundo Campazzo (12).

U redovima Portlanda već standardno najbolji je bio Damian Lillard sa 42 koša i 10 asistencija.