Celticsi prejaki za Lakerse, nova simultanka Curryja, povratak Giannisa u pobjedi Bucksa

U noći sa četvrtka na petak u NBA ligi odigrane su četiri utakmice, a zanimljivu noć je obilježio poraz aktualnih prvaka Lakersa od zahuktalih Celticsa.

Košarkaši Boston Celticsa su u gostima pobijedili ekipu Los Angeles Lakersa rezultatom 121:113 i tako stigli do petog uzastopnog trijumfa.

Najzaslužniji za to bio je Jaylen Brown koji je ubacio 40 koševa, uz samo tri promašena šuta iz igre. U redovima Lakersa istaknuo se Talen Horton-Tucker sa 19 koševa.

Košarkaši Golden State Warriorsa upisali su četvrtu pobjedu u nizu, ovaj put su u gostima bili bolji od Cleveland Cavaliersa rezultatom 119:101 predvođeni sjajnim Stephom Curryjem koji je na devetom uzastopnom susretu ubacio više od 30 koševa.

Curry se na kraju zaustavio na 33 koša, Andrew Wiggins je dodao 23, dok je Juan Toscano-Anderson ubacio tri koša manje za pobjedničku ekipu. U redovima Clevelanda najbolji je bio Collin Sexton sa 30 koševa.

Košarkaši Atlanta Hawksa izgubili su na svom parketu od Milwaukee Bucksa rezultatom 120:109.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je bio najefikasniji u poraženoj ekipi sa 28 koševa, a upisao je i sedam asistencija te šest skokova za 38 minuta provedenih u igri.

Na drugoj strani, u redovima Bucksa se nakon šest utakmica vratio Giannis Antetokounmpo. ‘Greek Freak‘ je odigrao 25 minuta i za to vrijeme je ubacio 15 koševa uz pet skokova, dvije asistencije, tri ukradene lopte i jednu blokadu.

Antetokounmpo nije morao nositi prevelik teret na ovom susretu pošto su još šestorica košarkaša Milwaukeeja imala dvocifren učinak, a predvodio ih je Jrue Holiday sa 23 koša.

Košarkaši Phoenix Sunsa su na svom parketu slavili protiv ekipe Sacramento Kingsa rezultatom 122:114.

Phoenix, koji na svom parketu nije izgubio gotovo mjesec dana, do pobjede su vodili Deandre Ayton sa 26 i Devin Booker sa 23 koša. Na drugoj strani, u devetom uzastopnom porazu Kingsa istaknuo se De’Aaron Fox sa 27 koševa.