Celticsi stigli do jubilarne 50. pobjede u NBA sezoni, večer obilježila teška povreda Georgea

Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su na gostujućem parketu momčad Sacramento Kingsa rezutlatom 132:109.

Celticse je do 50. jubilarne pobjede u NBA sezoni vodio Jayson Tatum koji je postigao 36 poena. Odlični su bili i Jaylen Brown sa 27, te Derrick White sa 20 poena.

Domantas Sabonis je postigao 16 poena, uz 13 skokova i 12 asistencija kod Kingsa, koji su izgubili dvije uzastopne utakmice prvi put od februara. Najefikasniji u redovima poražene momčadi bio je De’Aron Fox sa 18 poena.

Večer u NBA obilježio je težak pad i povreda Paul Georgea u četvrtoj četvrtini tokom neočekivanog poraza Los Angeles Clippersa od Oklahoma City Thundera na domaćem terenu rezultatom 101:100.

George je doživio težak pad ispod koša, a ostao je ležati na parketu nekoliko minuta prije nego što su mu pomogli da ustane.

Do povrede desne noge George je ubacio 18 poena, a dodao je i sedam skokova i pet asistencija.

Goste iz Oklahome su do pobjede predvodili Gilgeous-Alexander sa 31, odnosno Jalen Williams sa 20 poena.