Chelsea deklasirao drugoligaša i nastavio takmičenje u FA Kupu, Aston Villa se spasila kasnim golom protiv Middlesbrougha

Danas je odigrano zaista mnogo utakmica u engleskom FA Kupu, dok su nogometaši Chelseaja na domaćem terenu ugostili Preston i na kraju slavili sa uvjerljivih 4:0.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu opravdao ulogu apsolutnog favorita. Nakon nešto lošijeg prvog poluvremena, popularni ‘Plavci’ su u nastavku susreta demolirali rivala.

Vodstvo Chelseaju donio je Armando Broja u 58. minutu meča, da bi samo osam minuta kasnije Silva povisio na 2:0. Sterling je u 69. minutu zabio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Fernandez pet minuta prije kraja regularnog dijela utakmice.

Aston Villa je u okviru FA Kupa danas gostovala kod ekipe Middlesbrougha, te je momčad Unaija Emeryja mnogo teže od očekivanog stigla do trijumfa i prolaska dalje.

Mučila se Villa sa drugoligašem, baš je sve mirisalo na to da ćemo gledati reprizu ovog duela, ali se u kasnom 87. minutu “ukazao” Matty Cash i zabio za 1:0 i olakšanje navijačima sa Villa Parka.

Timovi koji su nešto ranije osigurali nastup u narednoj rundi FA Kupa su Blackburn, Sheffield United, Plymouth, Bournemouth, Southampton, Brighton, Watford, Swansea i Sheffield Wednesday.