Chelsea se ponovo pošteno osramotio: Middlesbrough nadigrao ‘Plavce’ u utakmici polufinala Carabao Cupa

Nogometaši Chelseaja nastavili su sa, generalno, lošim rezultatima ove sezone, a večeras ih je u polufinalu Carabao Cupa savladao Middlesbrough pobjedom od 1:0.

Utakmica je jako loše počela za domaćina, obzirom da je zbog povrede igru morao napustiti Lattea Lath. Njega je na terenu zamijenio Coburn. Samo 15 minuta kasnije ista situacija. Bangura se povrijedio, da bi trener umjesto njega u igru poslao Clarkea.

Noni Madueke i Cole Palmer su zatim prijetili golu Middlesbrougha. Ipak, nisu uspjeli matirati golmana domaćeg tima i stigla je kazna u 37. minutu. Jones je asistirao za Hackneyja kojem ostaje lakši dio posla, a to je da pošalje loptu u praznu mrežu.

Nevjerovatno je kako ‘Plavci’ u nastavku nisu mogli do izjednačenja, obzirom na silne prilike. Ostalo je 1:0, dok je revanš meč na rasporedu 23. januara u Londonu i vidjet ćemo ko će se na kraju radovati prolasku u finale.

Podsjećanja radi, drugo polufinale Carabao Cupa donosi dvomeč Liverpoola i Fulhama. Prva utakmica se igra sutra na Anfieldu, a revanš u Londonu i zakazan je za 24. januar.