Cousins sjajno zamijenio Jokića i odveo Nuggetse do pobjede, večer za zaborav Bojana Bogdanovića

Denver Nuggetsi su bez Nikole Jokića pobijedili Houston Rocketse na svom parketu 116:101, što im je bila 37. pobjede ove sezone i i to nakon 63 odigrane utakmice.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri s obje strane i rezultat je nakon prvih 12 minuta glasio 25:26, ali onda su Nuggetsi ubacili u brzinu više, u jednom trenutku druge četvrtine došli i do prednosti od 15 poena, da bi se na predah otišlo s vodstvom Denvera 51:46

U trećoj četvrtini su Nuggetsi opet bili bolja momčad, domaćini su uspjeli opet napraviti nešto osjetniju prednost, najviše 17 poena u jednom trenutku (85:68), što im je osiguralo da susret odvedu u mirnu završnicu i dođu do rutinske pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je DeMarcus Cousins koji je ubacio 31 poen, dok se kod Rocketsa istaknuo Christian Wood sa 22 postignuta koša.

New Orleans Pelicans su pred svojim navijačima s visokih 124:90 pobijedili Utah Jazz Bojana Bogdanović koji je u porazu svoje ekipe imao skroman učinak.

Pelicanse su do pobjede, četvrte zaredom, vodili Brandon Ingram sa 29 i CJ McCollum sa 24 poena. Ekipa iz New Orleansa je imala 18 koševa prednosti nakon prve četvrtine, 27 na poluvremenu i čak 32 na kraju treće četvrtine.

Donovan Mitchell je ubacio 14 koševa za Utah, a Hassan Whiteside 13 uz 12 skokova. Bogdanović je na parketu proveo 24 minute i uz katastrofalan šut (1/11 upisao pet koševa i pet skokova.