Čudesan preokret Atalante protiv Lazija, Džeko junak Rome, golijada u remiju između Intera i Sassuola

U najatraktivnijoj utakmici 27. kola Serie A nogometaši Atalante su nakon čudesnog preokreta pobijedili ekipu Lazija 3:2.

Gosti su poveli autogolom De Roona u petoj minuti, a Milinković-Savić u 11. minuti zabija za 2:0 Lazija. Atalanta do kraja prvog dijela pogotkom Gosensa u 38. minuti smanjuje minus.

U 68. minuti Malinovsky izjednačava rezultat, a nakon toga Palomino zabija za konačnih 3:2 u 80. minuti.

Roma je nadigrala Sampdoriju 2:1, a pogotke je za pobjedničkim sastav zabio Edin Džeko (64, 85). Gabbiadini je pogodio za goste u 11. minuti.

Inter je u ranije na svom terenu protiv Sassuola remizirao 3:3, a dvoboj je imao uzbudljivu završnicu.

Iako su gosti poveli pogotkom Caputa u četvrtoj minuti, do odlaska na odmor je Inter uspio preokrenuti golovima Lukakua (41-p) i Biraghija (45+1).

Pregršt uzbuđenja uslijedilo je u posljednjih deset minuta, kada su “pala” čak tri pogotka. Sassuolo je izjednačio na 2:2 u 81. minuti iz kaznenog udarca kojeg je zabio Berardi.

Nakon toga Borja Valero u 86. minuti ponovno donosi vodstvo Interu, da bi defenzivac gostiju Magnani u 89. zabio za konačnih 3:3.

Na tablici vodeći Juventus ima 66 bodova, četiri više od Lazija i osam više od Intera. Atalanta je četvrta sa 54 osvojena boda, dok je peta Roma sa 48.