Čudesni Dončić razbio Warriorse, novi double-double Nurkića u pobjedi Portlanda

Dallas Mavericksi deklasirali su u San Franciscu Golden State Warriorse rezultatom 133:103, a još jednu fantastičnu utakmicu odigrao je supertalentirani Slovenac Luka Dončić.

Mavsi su već u prvoj četvrtini praktički riješili pitanje pobjednika, a podatak da su Warriorsi do odlaska na odmor ubacili svega 29 koševa najbolje govori koliko su očajni domaćini bili u fazi napada. I u nastavku susreta gosti su dominirali, a Warriorsi su se tek u završnici spasili još veće blamaže.

Dončić je dominirao sa čak 39 koševa, osam asistencija i šest skokova. Pomoć je imao u brojnim suigračima pa su tako Hardaway, Finney-Smith i Melli ubacili po 13 koševa.

U redovima Warriorsa istaknuli se Stephen Curry sa 27 i Michail Mulder sa 26 koševa.

Portland Trail Blazers poigrali su se u Indianapolisu s Indiana Pacersima pobijedivši ih rezultatom 133:112, a bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je ostvario double-double učinak.

Premda je na parketu proveo svega 19 minuta, Nurkić je dao veliki doprinos u uvjerljivoj pobjedi Portlanda koji je prekinuo crni niz od pet uzastopnih poraza. Ubacio je 11 koševa te imao 10 skokova, a upisao je i četiri asistencije.

Blazerse je predvodio Anfernee Simons sa 27 koševa, dok je Robert Covington također ostvario double-double učinak sa 15 koševa i 11 skokova. Oshae Brissett je sa 18 koševa i 10 skokova bio najbolji u redovima Indiane.