Čupić i Martinović predvodili Hrvatsku do pobjede nad reprezentacijom Srbije

Rukometna reprezentacija Hrvatske je u okviru grupe C Evropskog prvenstva u Mađarskoj savladala Srbiju rezultatom 23:20.

Ivan Čupić i Ivan Martinović su sa po šest pogodaka bili najistaknutiji u redovima reprezentacije Hrvatske. S druge strane, za Srbiju su se istakli Radivojević sa pet pogodaka i Kukić sa četiri.

Već u prve dvije minute desila su se isključenja dva srpska igrača, Borzaša i Marsenića. Čak je i VAR sudjelovao u sudijskoj odluci, pa se sve to poprilično odužilo. Hrvatska je sjajno otvorila susret i došla do prednosti od 3:0, no Srbija se brzo vratila u igru, a u 17. minutu rezultat je glasio 6:6.

Srbija je u napadu pravila više pogrešaka i to su skupo platili. Cindrić je svojom individualnom kvalitetom ponovo digao Hrvatsku na noge. S njim i s Lučinom ‘Kauboji’ su izgledali dosta bolje. Nakon prvih 30 minuta susreta reprezentacija Hrvatske je imala dva pogotka prednosti.

U drugom dijelu kod rezultata 13:11, Mate Šunjić je sjajno odbranio tri uzastopna pokušaja reprezentativaca Srbije, a Čupić je u 40. minutu doveo Hrvate na tri pogotka prednosti.

Od 50. minuta Hrvatska je imala četiri pogotka više, a Ilić je sa zvukom sirene smanjio prednost na tri pogotka zaostatka. Konačan rezultat susreta glasio je 23:20.

Reprezentacija Hrvatske svoju iduću utakmicu igra protiv Ukrajine, dok se Srbija sastaje sa reprezentacijom Francuske.