Debakl Sampdorije u Bergamu: Atalanta ‘rastavila’ goste i tako se približila Juventusu

Momčad Atalante je na domaćem terenu u okviru 27. kola talijanske Serie A savladala ekipu Sampdorije rezultatom 4:0.

Izabranici Gian Piera Gasperinija su tako upisali prvu pobjedu nakon pet odigranih kola i prišli za tri boda torinskom Juventusu koji je na četrvrtoj poziciji.

Atalanta je do vodstva došla već u šestom minutu sjajnim pogotkom Marija Pašalića, a u asistente se upisao Freuler.

Prednost domaćih duplirao je Koopmeiners u 29. minutu, da bi u 61. odlični veznjak drugim pogotkom prelomio susret.

“Tačku na i” stavio je Aleksej Mirančuk pogotkom nakon fantastične solo akcije četiri minute prije kraja utakmice.

Klub iz Bergama je postao ozbiljna prijetnja i pritisak Juventusu za četvrto mjesto Serie A, dok Sampdorija zastupa 15. poziciju sa 26 osvojenih bodova.