DOMINACIJA: Osaka čudesnim preokretom protiv Azarenke osvojila US Open

Japanka Naomi Osaka osvojila je Grand Slam naslov na US Openu pobijedivši Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku sa 1:6, 6:3, 6:3.

Azarenka je uraganskom predstavom osvojila prvi set sa 6:1 nakon samo 27 minuta, a u drugom je imala break i vodila sa 2:0. Međutim, uporna Osaka je uspjela sve preokrenuti.

U trećem setu uspjela je rano uzeti break, ali Bjeloruskinja je uzvratila breakom u sedmoj igri za 3:4. Osaka opet radi novi break za 5:3 i kasnije osvaja meč koji će ostati upamćen kao prvo Grand Slam finale bez publike.

Osaka je tako ostala na stopostotnom učinku. Ima tri finala i tri pobjede na Grand Slam turnirima, a postala je prva tenisačica nakon Arantxe Sanchez-Vicario kojoj je 1994. pošlo za rukom da u finalu US Opena osvoji naslov nakon izgubljenog prvoga seta.

S druge strane, Azarenka nije uspjela doći do naslova i u svom trećem finalu na US Openu, gdje je poražena 2012. i 2013. godine.