Dominanta Hrvatska nadigrala Japan i došla do uvjerljive pobjede!

Hrvatska rukometna reprezentacija u Münchenu protiv Japana odigrala susret 2. kola Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj.

Kauboji su opravdali ulogu favorita i upisali uvjerljivu pobjedu protiv Japana s 35:27 (18:13) u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog prvenstva.

Najbolji strijelac i igrač susreta bio je Zlatko Horvat s osam pogodaka. Pet golova dodao je Luka Stepančić, a po četiri Igor Karačić, Manuel Štrlek i David Mandić.

Odličnu utakmicu odigrali su i vratari, Marin Šego obranio je devet udaraca u prvom poluvremenu, a u nastavku je Ivan Stevanović imao 12 obrana. Najbolji strijelac kod Japana sa šest golova bio je Tokuda.

Hrvatska je na ljestvici na drugom mjestu s maksimalna četiri boda, koliko ima i prvoplasirana Makedonija koja je u nedjelju sa 28:23 nadigrala Bahrein.

Španjolska ima dva boda uz utakmicu manje koju će odigrati protiv Islanda. Bez bodova su Island, Bahrein i Japan.