‘Don Carlo’ grčevito i očekivano brani Real Madrid, ali je izjavom dodatno rasplamsao strasti u La Ligi

Španija još uvijek bruji o kontroverznoj Realovoj pobjedi nad Almerijom rezultatom 3:2 u kojoj su sudije bile centralne figure meča.

Almeria je povela sa 2:0, a u 57. minuti sudije u VAR sobi su presudile da je penal za Real kojeg je Bellingham realizovao za 2:1.

Potom je gost u 61. minuti postigao i treći gol koji je VAR poništio, ali to nije bio kraj oglašavanja sudija u VAR sobi koje su donosile odluke u korist Reala.

VAR je reagovao i kod gola Viniciusa za 2:2 u 67. minuti kada je odlučeno da napadač Reala nije igrao rukom, a potom je glavni sudija Maeso produžio susret čak 11 minuta, a u devetoj minuti nadoknade je Carvajal postigao gol za pobjedu.

Ogorčeni suđenjem su bili u Almeriji, ali i u Barceloni, no u Realu imaju svoju verziju događaja.

Italijanski menadžer je opravdano i očekivano stao iza svoje momčadi, ali je izjavom dodatno rasplamsao strasti jer nije htio priznati niti jednu pogrešku arbitara na meču koji, prema njegovom mišljenju, nisu odlučili utakmicu.

“Shvatam zašto se Almeria žali. Sve tri odluke koje su VAR sudije provjeravale su bile ispravne. Svi imaju pravo na mišljenje, a ja sam vidio ono što sam vidio. Znam da će biti priče da smo pobijedili zbog VAR-a, ali sve odluke su bile ispravne”, rekao je Ancelotti.

Real Madrid je nakon utakmice protiv Almerije drugoplasirana momčad La Lige sa bodom zaostatka za vodećom Gironom koja ima 52 osvojena boda.