Dončić odveo Mavse do pobjede nad Clippersima, Harden briljirao u slavlju Netsa protiv Pacersa

Dallas Mavericksi na pogon čudesnog Luke Dončića pobijedili su Los Angeles Clipperse na svom parketu rezultatom 105:89.

Dončić je odigrao još jednu impresivnu utakmicu a on je za nešto više od 42 minute na parketu uspio ubaciti 42 koša i pri tome dodati devet asistencija i šest skokova.

Mavericksi su imali vodstvo od pet poena na poluvremenu (56:51), uspjeli su zadržati prednost u trećoj dionici i pitanje pobjednika riješili su već na početku zadnje četvrtine kada je bilo jasno da će ostvariti 21. pobjedu u ovoj sezoni.

U redovima Clippersa istaknuli su se Paul George koji je ubacio 28 koševa uz sedam skokova i pet asistencija te Kawhi Leonard sa 20 koševa, sedam skokova i asistencija.

Denver Nuggetsi su na svom parketu bili bolji od Charlotte Hornetsa rezultatom 129:104, a srpski centar Nikola Jokić odigrao je nešto sporedniju ulogu u napadu svog tima.

Jokić je za nešto više od 28 minuta na parketu uspio ubaciti 12 koševa uz po 10 skokova i asistencija, ostvarivši tako triple-double učinak.

Nuggetse su do trijumfa predvodili Michael Porter koji je ubacio 28 koševa i Will Barton koji je utakmicu završio sa 23 ubačena koša.

U još jednoj zanimljivoj utakmici Brooklyn Netsi su kao gosti nadigrali Indiana Pacerse rezultatom 124:115. Netse je do slavlja nosio fantastični James Harden koji je ubacio 40 koševa uz po 10 skokova i asistencija.