Drugi uzastopni poraz Warriorsa, Knicksi nadoknadili 25 koševa minusa, Sunsi opet na vrhu

Golden State Warriorsi nastupili su bez najboljih igrača protiv New Orleans Pelicansa i upisali poraz 101:96. To im je drugi poraz u nizu i treći u zadnjih pet susreta, a u svakom su ostali ispod 100 koševa.

U New Orleansu nisu nastupili ni Steph Curry ni Draymond Green, a Warriorsi još uvijek iščekuju veliki povratak Klaya Thompsona nakon dvije i pol sezone, koji je zakazan za nedjelju.

New York Knicksi nadoknadili su minus od 25 koševa iz prvog poluvremena kod Boston Celticsa te tricom Barretta sa zvukom sirene stigli do pobjede 108:105.

Gosti iz New Yorka su prvi put poveli dvije minute prije kraja susreta tricom Evana Fourniera, koji je završio susret s učinkom karijere od 41 koša. Do kraja je bilo jako neizvjesno i, baš kada je izgledalo da će susret otići u produžetak, R.J. Barrett je iz teške situacije zabio za trijumf Knicksa.

Barrett je završio utakmicu sa 13 ubačaja, a prije pobjedničke trice promašio je čak 11 od 14 šuteva. Celticse je sa 36 koševa, devet dodavanja i šest skokova predvodio Jayson Tatum.

Phoenix Sunsi su pobijedili Los Angeles Clipperse 106:89 uz triple-double Chrisa Paula od 14 ubačaja, 13 skokova i 10 dodavanja.

Zahvaljujući ovoj pobjedi i porazu Warriorsa, Sunsi su opet na vrhu NBA lige s omjerom 30-8.