Dzyuba srušio zahuktale Slovence, Crna Gora lakoćom protiv Gibraltara

U dvoboju 2. kola grupe H europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine Rusija je u Sočiju pobijedila Sloveniju rezultatom 2:1.

Junak ruske pobjede bio je Artem Dzyuba. Napadač Zenita postigao je oba pogotka za Rusiju (26, 35), dok je za Sloveniju smanjio Josip Iličić (36).

Rusija je tako sada usamljena na vrhu grupe s maksimalnih šest bodova, tri više od drugoplasirane Slovenije. Slijede Slovačka i Cipar sa po jednim bodom, dok su Hrvatska i Malta bez bodova.

Od 18 sati u Rijeci će utakmicu 2. kola grupe H igrati Hrvatska i Cipar, dok će od 20.45 sati Slovačka u Trnavi odmjeriti snage s Maltom.

Crna Gora je u drugom kolu grupe G pobijedila Gibraltar rezultatom 4:1, te se sada nalazi na vrhu ljestvice sa šest bodova iz dva susreta.

Bećiraj je doveo Crnogorce u vodstvo u 26. minuti, ali su gosti poravnali četiri minute kasnije preko Stychea koji je zabio iz penala. No, Crnogorci nisu dozvolili iznenađenje, te su preko Simića, Tomaševića i Jovetića postigli dva pogotka i stigli do pobjede.