Engleska posramila Sjevernu Makedoniju, Francuska teže od očekivanog pobijedila Grčku

Nogometaši Engleske pobijedili su u okviru 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo momčad Sjeverne Makedonije rezultatom 7:0.

‘Gordi Albion’ je bio i više nego raspoloženiji rival od indisponiranih Makedonaca koji su upisali jedan od najvaćih poraza u historiji svoje zemlje.

Saka je postigao tri gola (39’, 47’ i 51’), dok je dva zabio Kane u 29. i 73. minutu. Po jedan su dodali Rashford i Phillips.

Engleska je prva momčad skupine C sa maksimalnim brojem bodova nakon četiri odigrane utakmice.

S druge strane, Sjeverna Makedonija je treća sa tri boda, a ovo je za momačad bio drugi poraz u kvalifikacijama.

Ulogu favorita je, ali znatno teže od Engleske, opravadala i Francuska minimalnom pobjedom nad Grčkom rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici je postigao Kylian Mbappe u 55. minuti utakmice sa bijele tačke.

‘Tricolori’ su zadržali maksimalan učinak na vrhu tabele grupe B, dok je Grčka druga sa čest bodova i prvim porazom u kvalifikacijama.