Engleska razbila Senegal i zakazala spektakularan meč četvrtfinala sa Francuskom

Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobjedom nad selekcijom Senagala rezultatom 3:0.

Jedan od favorita za osvajanje turnira je od prve minute ozbiljno pristupio meču i Senegal nije imao mnogo prostora da kreira nijednu ozbiljniju prijetnju.

Šest minuta prije odlaska na odmor, Engleska iz lijepe akcije pogađa preko Jordana Hendersona kojeg je prethodno uposlio Jude Bellingham.

Sami finiš prvog dijela pripao je Harryju Kaneu koji je u trećoj minuti sudijske nadoknade efektno pogodio nakon još jedne odlično izrađene akcije i dobrog dodavanja Phila Fodena.

U 57. minuti Bukayo Saka rješava pitanje pobjednika svojim novim pogotkom na Mundijalu kada je sa par metara lagano poslao loptu iz leđa Eduarda Mendyja za 3:0.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je ‘Gordi Albion’ započeo sa velikim slavljem.

Engleska će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva odmjeriti snage sa Francuskom. ‘Tricolori’ su ranije danas također bez većih poteškoća nadigrali Poljsku rezultatom 3:1.

Spektakularan susret dvije selekcije zakazan je za subotu od 20:00 sati.