Fantastični Nurkić odigrao jednu od partija karijere, Nuggetsima nije pomogao ni triple-double Jokića

Portland Trail Blazersi poraženi su pred svojim navijačima od Los Angeles Clippersa 90:102, a najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je sjajnu utakmicu.

The Bosnian Beast‘ je za 30 minuta provedenih na parketu postigao čak 31 koš i bio je nadomak rekorda karijere iz 2017. godine kada je protiv Denver Nuggetsa imao 33 ubačaja.

U završnici susreta Nurkić je imao i žestok duel s gostujućim igračem Isaiahom Hartensteinom kada mu je ispod koša zadao udarac laktom, ali na svu sreću bez ozbiljnijih posljedica.

Što se samog susreta tiče, Portland se odlično držao u prve tri četvrtine, ali gosti su bili daleko bolji u odlučujućih 12 minuta nakon čega su i stigli do važne pobjede.

Osim Nurkića, sjajnu utakmicu za Blazerse odigrao je i Norman Powell sa 29 koševa, a Dennis Smith Jr. je dodao 13.

U redovima Clippersa najbolji je bio Paul George sa 21 poenom, a pratili su ga Marcus Morris Sr. sa 17 i Reggie Jackson sa 16.

Od ostalih susreta ističe se pobjeda Chicago Bullsa na svom parketu protiv Denver Nuggetsa 109:97, kojima nije pomogao ni triple-double Nikole Jokića.

Srpski centar je postigao 17 koševa uz 12 skokova i 15 asistencija.

Najzanimljiviji susret večeri odigrali su Charlotte Hornetsi i Philadelphia 76ersi, a na kraju su gosti nakon produžetka slavili 127:124.

Sjajan je bio Joel Embiid sa čak 43 koša, dok je kod domaćina najefikasniji bio Kelly Oubre Jr. sa 35 koševa.