Francuska i Engleska rutinski odradile posao, Ukrajina napravila veliki preokret protiv Sjeverne Makedonije

Nogometna reprezentacija Francuske je rutinski savladala Gibraltar rezultatom 3:0 u okviru 3. kola kvalifikacija za EURO.

‘Tricolori’ nisu dozvolili veća iznenađenja, te su sa relativno opuštenim tempom olako savladali slabašnog rivala.

Već u 3. minuti je Giroud donio vodstvo na asistenciju Comana, a u finišu prvog dijela je Mbappe sa bijele tačke udvostručio prednost.

Posao je završio Mouelhi autogolom u 78. minuti nakon nespretne reakcije pred vlasitim golom.

Sigruna je bila i selekcija Engleske koja je savladala Maltu rezultatom 4:0, također na gostujućem terenu.

Apap je postigao autogol u osmoj minuti, da bi do kraja prvog dijela rezultat povećali Alexander-Arnold i Kane sa bijele tačke.

Konačnih 4:0 postavio je Wilson u 83. minuti meča, baš kao i njegov kolega iz napada, sa bijele tačke.

Ukrajina je napravila iznenađenje večeri s obzirom da se vratila iz dva gola minuta i na kraju slavila pobjedu 3:2 protiv Sjeverne Makedonije.

Makedonce je u vodstvo doveo Bardhi iz penala u 31. minuti, da bi samo osam minuta kasnije sigurno vodstvo donio Elmas.

Međutim, Ukrajinci se vraćaju u drugom dijelu i preko Zabarnyija, Konoplyje i Tsygankova režiraju preokret večeri u kvalifikacijama za EURO.