Giannis i društvo lakoćom protiv desetkovanih Lakersa, Dončić potopio Boston

Deset susreta NBA lige odigrano je u noći sa srijede na četvrtak, a zanimljivu noć je obilježio poraz aktualnih prvaka LA Lakersa na domaćem parketu od Milwaukee Bucksa.

Andre Drummond debitirao je za Lakerse, ali ipak neće po najboljem pamtiti prvi nastup u dresu aktualnih prvaka NBA lige. Jedan od najboljih centara lige zbog ozljede palca na nozi napustio je parket u trećoj četvrtini susreta protiv Bucksa.

Ukupno je odigrao 14 minuta i za to vrijeme ubacio četiri koša, uz dvije asistencije i jedan skok.

Bucksi su kao gosti nadigrali Lakerse (kojima su otprije ozlijeđeni James i Davis) s glatkih 97:112, uz sjajno izdanje Jrue Holidaya (28 koševa) i Giannisa Antetokounmpa (25 koševa i 10 skokova).

Boston Celticsi su ugostili Dallas Maverickse, a gosti su slavili rezultatom 113:108 zahvaljujući fenomenalnom Luki Dončiću.

Dončić je utakmicu završio sa 36 koševa uz 8 skokova i 5 asistencija, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Jayson Tatum sa 25 koševa i 9 skokova.

Portland Trail Blazersi nastavljaju pobjednički niz, ekipa iz Oregona u Detroitu je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu. Tek u prvom dijelu Pistonsi su bili ravnopravan suparnik, da bi ih u nastavku Trail Blazersi pregazili i slavili s visokih 101:124.

Jusuf Nurkić odigrao je skromnu utakmicu. Za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu, bosanskohercegovački centar je upisao po šest koševa i skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

U njegovoj ekipi je najefikasniji bio Damian Lillard sa 33 koša, dok je Pistonse predvodio Jerami Grant (30).

Košarkaši Utah Jazza nadigrali su Grizzliese u Memphisu sa 107:111.

Utah je imala problema bez svog najboljeg košarkaša Donovana Mitchella, koji nije doputovao zbog obnovljenog straha od letenja nakon drame pri polijetanju za Memphis.

Sjajnu partiju za Jazzere pružio je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović sa 23 koša, a istaknuli su se još i Mike Conley, koji je svojoj bivšoj ekipi ubacio 26 koševa. Grizzliese je predvodio aktualni rookie sezone Ja Morant sa 36 koševa.