Golden State Warriorsi neočekivano lako razbili Los Angeles Lakerse i došli do izjednačenja u seriji

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su Los Angeles Lakerse rezultatom 127:100 i na taj način došli do izjednačenja u četvrtfinalnoj seriji play-offa NBA lige.

Početak meča nije dao slutiti da će Warriorsi zabilježiti lagan trijumf, a Lakersi su kontrolisali skoro sva dešavanja na meču.

No, domaćin nošen sjajnom atmosferom uzima sve u svoje ruke početkom druge dionice, a do poluvremena je prednost narasla na dvocifrenu.

Golden State je do pobjede nosio Thompson koji je ubacio 30 poena uz tri skoka i jednu asistenciju, a treba reći da je pogodio čak osam od 11 pokušaja za tri poena.

U poraženom timu se istakao James, a on je za 28 minuta na parketu ubacio 23 poena uz sedam skokova i tri asistencije.

Naredni meč ova dva tima na programu je u noći sa subote na nedjelju s početkom u 2:30 sati po našem vremenu u Los Angelesu.

Dva dana nakon toga igra se četvrti duel sa početkom u četiri sata iza ponoći.