Hrvatska plesala po tankom ledu protiv Austrije, minimalan poraz Srbije, Sjeverna Makedonija deklasirana

Večeras su u nešto kasnijem terminu odigrane nove utakmice Evropskog prvenstva u rukometu, a posebno zanimljiv bio je duel Hrvatske i Austrije.

Hrvatska je u prvom kolu deklasirala Španiju u vrhunskoj predstavi rezultatom 39:29, dok je Austrija savladala Rumuniju sa 31:24. Dakle, bilo je jasno da će ekipa koja slavi ove noći osigurati plasman u drugi krug, ali na kraju slave Hrvati jer im je odgovarao remi.

Selekcija Hrvatske bolje je otvorila meč i povela sa tri razlike, a imali su u nastavku po nekoliko pogodaka prednosti. No, sredinom drugog poluvremena bilo je 19:19 i bilo je jasno da idemo u uzbudljivu završnicu. Imala je Hrvatska u jednom momentu 25:23, ali Austrijanci se nisu predavali i meč je okončan rezultatom 28:28.

Šoštarić je za Hrvate zabio čak šest pogodaka, dok mu je pomagao i Načinović koji je postigao jedan pogodak manje. S druge strane, Bilyk je bio izuzetno raspoložen sa sedam pogodaka, a slijedili su ga Weber sa šest i Hutecek sa četiri pogotka.

Srbija je pretrpjela minimalan poraz od reprezentacije Mađarske rezultatom 27:28. Nakon ovog neuspjeha, Srbiji ostaju još doista minimalne šanse da prođe dalje. Večeras su kod Srbije najkonkretniji bili Vorkapić i Borzaš sa po pet pogodaka. Za Mađare je sjajni Banhidi postigao čak deset pogodaka. Ispratio ga je Mathe sa pet.

Sjeverna Makedonija deklasirana je od selekcije Njemačke rezultatom 25:34. U makedonskim redovima je Kosteski zabio šest pogodaka, dok je podršku imao u Jagurinovskom i Peshevskom koji su četiri puta pogađali. Kod Nijemaca je najkonkretniji bio Knorr sa devet pogodaka, a slijedio ga je Golla sa četiri.