Hrvatska pomela Cipar i stigla na korak do Katara, visoke pobjede Sjeverne Makedonije, Slovenije i Crne Gore

Nogometaši Hrvatske slavili su na AEK Areni u 7. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru protiv domaćina Cipra sa 3:0 te su tako petom pobjedi zadržali lidersku poziciju u grupi H.

Vatrenima‘ je u 23. minuti poništen gol nakon što je VAR procijenio da je Perišić bio u nedozvoljenoj u početku akcije. Igralo se otvoreno na obje strane, a u nadoknadi prvog dijela viđene su dvije uzbudljive situacije.

Prvo je Kramarić upisao nestvaran promašaj kad je s pet metara promašio čisti zicer nakon što mu se odbila lopta. Ipak, u sljedećem napadu Hrvatska je povela. Modrić je majstorski proigrao Perišića koji lijepo plasira loptu kraj golmana za 0:1.

Samo što se krenulo s centra u nastavku Hrvatska je dobila kazneni udarac nakon što je Kramarić srušen u duelu s dva igrača Cipra. No, Michael je odlično zaustavio jedanaesterac Modriću.

Redali su ‘Vatreni‘ šanse za šansom i pravo je čudo što su večeras sve promašili. Ipak, deset minuta prije kraja utakmice konačno rješavaju pitanje pobjednika.

Modrić je ubacio, nogometaš Cipra je prebacio na drugu stativu, a tamo Gvardiol potpuno sam šalje loptu u gol za 0:2. Livaja je potom u samoj završnici postavio konačnih 0:3.

Hrvatska je ovom pobjedom zadržala prvo mjesto grupe H zahvaljujući boljoj gol-razlici u odnosu na Rusiju koja je također ostvarila pobjedu protiv Slovačke.

Izabranike Zlatka Dalića u sljedećem kolu u ponedjeljak očekuje duel sa Slovačkom, Slovenija će odmjeriti snage s Rusijom, a Cipar igra s Maltom.

U ostalim susretima večeri izdvajamo pobjedu Sjeverne Makedonije protiv Lihtenštajna u gostima sa 4:0, kao i Slovenije u gostima kod Malte sa 4:0. Crna Gora je, također kao gost, bila sigurna protiv Gibraltara sa 3:0.