Hrvatska skupo prodala kožu protiv Francuske, Švedska prejaka za BiH

Rukometna reprezentacija Hrvatske porazom od Francuske 22:27 započela je svoj nastup u grupi C na Euru u Mađarskoj.

Ivan Čupić sa šest i Tin Lučin sa četiri pogotka predvodili su Hrvatsku, dok su Hugo Descat sa sedam i Dika Mem sa šest pogodaka bili najbolji kod Francuske.

Hrvatska je i bez Domagoja Duvnjaka i Luke Cindrića pružila odličan dobar otpor favoriziranoj Francuskoj premda je loše otvorila utakmicu.

Ponajviše zbog slabe igre u napadu Hrvatska je u 19. minuti zaostajala 4:9, ali sa sedam pogodaka u zadnjih 11 minuta prvog dijela minus je do odlaska na odmor smanjen na 11:13.

Niti u nastavku susreta ‘Kauboji‘ nisu se uspjeli približiti na manje od dva pogotka minusa, a i ključni trenuci dogodili su se u 48. minuti kada je Hrvatska u svega 12 sekundi “zaradila” tri isključenja.

Francuska je veliku brojčanu nadmoć na parketu materijalizirala s dva pogotka s kojima je pobjegla na 23:19 i do kraja mirno rutinski privela utakmicu kraju.

Hrvatska će u 2. kolu u subotu od 20.30 sati odmjeriti snage sa Srbijom koja je u svom prvom nastupu nadigrala Ukrajinu sa 31:23.

Oslabljena rukometna reprezentacija BiH poražena je večeras u Slovačkoj u prvom kolu grupe E od Švedske 18:30.

Švedska je odmah na početku pokazala nadmoć pa je vrlo brzo došla do prednosti 5:1. Uspjela je BiH malo odgovoriti, ali nedovoljno da ugrozi sigurnu prednost koja je konstantno rasla.

Najefikasniji u redovima Švedske bio je Hampus Wanne koji je postigao šest pogodaka. S druge strane, u redovima BiH najefikasniji bio je Senjamin Burić sa četiri pogotka.

BiH sljedeću utakmicu igra u subotu od 18 sati protiv Češke.