Inter minimalno porazio Torino i rezervisao prvu poziciju na kraju godine, Roma remizirala sa Sampdorijom

Nogometaši Intera savladali su momčad Torina rezultatom 1:0 u okviru 19. kola italijanske Serije A.

Aktuelni prvak prvenstva će na liderskoj poziciji dočekati i novu godinu s obzirom da je stekao zavidnu zalihu bodova u odnosu na prve rivale.

Jedini pogodak na susretu protiv nezgodnog Torina postigao je Dumfries još u 30. minuti na asistenciju Edina Džeke.

Inter nakon 19 odigranih utakmica ima 46 bodova na prvoj poziciji, dok je Torino na 11. sa 25 bodova.

U istom terminu je Roma remizirala sa Sampdorijom 1:1 i na taj način kao šestoplasirana momčad okončala 2021. godinu.

Shomurodov je u 72. minuti doveo ‘Vučicu’ u vodstvo, da bi veliki bod svom timu donio Gabbiadini osam minuta kasnije.

Sampdoria godinu završava na 15. poziciji Serije A sa 20 bodova u 19 odigranih utakmica.