Inter na dobro poznati pogon u napadu savladao Sampdoriju i nastavio utrku za Scudetto

Nogometaši Intera porazili su večeras Sampdoriju na stadionu Giuseppe Meazza u 26. kolu italijanske Serije A rivale iz Sampdorije rezultatom 2:1.

Lautaro Martinez je petom dodao loptu do Romelua Lukakua koji je odigrao dupli pas s Eriksenom i matirao nemoćnog golmana gostiju. Igrala se deseta minuta.

Nogometaši Intera ponovo su sjajno kombinovali u 32. minuti susreta. Lukaku je ovaj put sjajno prošao po desnoj strani, dodo loptu do Candreve koji asistira Lautaru za dva gola prednosti Nerazzurra.

Gosti su do pogotka došli u 53. minuti susreta. Nakon kornera Omar Colley je bio potpuno sam u šesnaestercu, šutirao je glavom i pogodio prečku, a odbijenu loptu Morten Thorstby je poslao iza leđa Samira Handanovića.

Inter je trećeplasirani tim na tabeli sa 57 osvojenih bodova. Ekipa iz Milana ima pet bodova manje od Lazija i šest od lidera Juventusa. Sampdorija je 16. sa 26 osvojenih bodova.