Interu presudili bivši igrači, uvjerljive pobjede Rome i Atalante

Nogometaši Sampdorije priredili su iznenađenje nakon što su u susretu 16. kola Serie A pobijedili Inter rezultatom 2:1 te tako prekinuli veliki niz ‘Nerazzurra’ od osam uzastopnih ligaških pobjeda.

Sve je krivo krenulo po goste već u 12. minuti kada je Alexis Sanchez promašio penal. Kazna je uslijedila sredinom prvog dijela kada je bivši igrač Intera Candreva uspješno izveo kazneni udarac na drugoj strani.

Sedam minuta prije odlaska na odmor Balde Keita, još jedan bivši igrač Intera u redovima Sampdorije, je udvostručio vodstvo domaćina pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 2:0.

Nerazzurri‘ su u nastavku potpuno dominirali, stvorili su veliki broj prilika za pogodak, ali su uspjeli samo u 65. minuti doći do počasnog pogotka preko De Vrija.

Inter je unatoč porazu ostao na drugom mjestu Serie A s bodom manje od lidera Milana, koji ima susret manje.

Roma je sa 3:1 slavila u Crotoneu, a sve dileme oko pobjednika riješene su već u prvom dijelu. Mayoral je postigao dva pogotka (8, 29), a pobjedu je zaključio Mkhitaryan pogotkom iz penala. Počasni pogodak za domaće postigao je Golemić u drugom dijelu.

Roma je ovom pobjedom zadržala treće mjesto sa 33 boda, dok je Crotone ostao na zadnjem mjestu sa devet bodova.

Sigurnu pobjedu ostvarila je Atalanta koja je na svom terenu nadigrala Parmu rezultatom 3:0. Precizni su bili Muriel (15), Zapata (49) i Gosens (61).

Tri boda je osvojio i Lazio koji je kod kuće pobijedio Fiorentinu rezultatom 2:1. Caicedo (6) i Immobile (75) pogađali su za domaćina, dok je za goste precizan bio Vlahović iz kaznenog udarca u 89. minuti.

Sassuolo je domaćem terenu nadigrao Genou rezultatom 2:1 i ostao na visokom četvrtom mjestu sa 29 bodova. Bologna je na svom terenu remizirala protiv Udinesea (2:2), a pobjednika nije bilo ni na susretu Torina i Verone (1:1).

U ranijem terminu Benevento je u gostima pobijedio Cagliari rezultatom 2:1.