Jokić briljirao u pobjedi nad Spursima, Tatum ušao društvo legendi Celticsa

Tijekom noći s petka na subotu odigrano je devet utakmica NBA lige, a posebno se ističe pobjeda Denver Nuggetsa protiv San Antonio Spursa rezultatom 121:119.

Nuggetsi u sjajnoj utakmici nadigrali su borbene Spurse, a prvo ime utakmice opet je bio fantastični srpski košarkaš Nikola Jokić koji je ostvario novi triple-double učinak.

Jokić je za nešto više od 38 minuta na parketu ubacio 26 koševa uz 13 skokova i 14 asistencija, dok su se u redovima Spursa istaknuli Derrick White sa 25 koševa te DeMar DeRozan koji je upisao 24 koša i 12 asistencija.

U susretu Boston Celticsa protiv Minnesota Timberwolvesa Jayson Tatum ispisao je nove stranice povijesti. Nakon što su Celticsi gubili 17 koševa razlike u trećoj četvrtini, Tatum jednostavno nije dopustio da njegova ekipa izgubi.

Ubacio je 18 koševa u četvrtoj četvrtini i produžecima te završio utakmicu s čudesna 53 koša, što mu je rekord karijere, čemu je dodao i 10 skokova za double-double učinak.

Tatum je tako postao tek treći, ali s 23 godine najmlađi košarkaš Boston Celticsa koji je postigao najmanje 53 poena u regularnom dijelu sezonu, nakon legendarnih Kevina McHalea (56) i Larryja Birda (60).