Jokić i s ‘pol gasa’ dominirao, Dončić nadjačao Curryja, Zubac oborio rekord karijere

Košarkaši Denver Nuggetsa ostvarili su pobjedu u gostima Portland Trail Blazersa rezultatom 124:94, uz pristojan učinak Nikole Jokića, koji je ipak i s malim brojem koševa dominirao susretom.

Sve dileme oko pobjednika riješene su već u prvom poluvremenu kada su Nuggetsi vodili 65:48, te su do kraja rutinski priveli utakmicu kraju, uz nešto veće rotacije u momčadi što se odrazilo i na Jokićev učinak.

Srpski centar je za 26 minuta provedenih u igri ubacio osam koševa iz svega pet šuteva koje je uputio, ali je dominirao u ostalim segmentima igre sa 18 skokova i 11 asistencija.

Najefikasniji u redovima Nuggetsa bili su JaMychal Green sa 20 i DeMarcus Cousins sa 19 koševa. Kod Portlanda u kojem nije bilo ozlijeđenog Jusufa Nurkića istaknuo se Anfernee Simons sa 16 ubačaja.

Košarkaši Dallas Mavericksi su kao gosti nadigrali Golden State Warriorse 107:101, a još jednom je nezaustavljiv bio Luka Dončić koji je ubacio 34 koša uz 11 skokova.

Stephen Curry sa 27 ubačaja i deset asistencija uobičajeno je bio najbolji pojedinac u redovima Warriorsa.

Ivica Zubac postavio je rekord NBA karijere u blokadama i spasio Los Angeles Clipperse poraza. U dramatičnoj pobjedi u Houstonu 99:98 hrvatski je centar ubacio 14 koševa, 15 skokova i čak šest blokada.

Najbolji strijelac Clippersa bio je Reggie Jackson sa 26 koševa, a nijedan od preostalih igrača ekipe iz Los Angelesa nije zabio više od Zupca. Kod Rocketsa se istaknuo Garrison Mathews sa 17 koševa.