Jokić izjednačio rekord iz 1962. godine pa zaradio isključenje, Rocketsi iznenadili Hawkse

Košarkaši Denver Nuggetsa savladali su na krilima sjajnog Nikole Jokića momčad Washington Wizarda rezutlatom 113:107.

Akutelni MVP odigrao je još jednu vrhunsku partiju i izjednačio rekord Wilta Chamberlaina iz 1962. godine.

Naime, Jokić je postao prvi košarkaš koji je upisao 19 i više poena, uhvatio 15 i više skokova, te dodao sedam i više asistencija za manje od 20 minuta na parketu.

Međutim, centar Denvera nije završio duel protiv Wizardsa s obzirom da je zaradio isključenje šest minuta prije kraja duela.

Jokić je bio ljut na sudije zbog čega je mora van dvorane, a Nuggetsi su uspjeli zadržati prednost do kraja susreta.

Jokić je isti završio sa 28 poena, 19 skokova i devet asistencija.

Kod Washingtona se istakao Davis Bertans sa 21 poenom i pet asistencija.

Prijatno iznenađenje večeri priredila je momčad Houston Rocketsa koja je na gostujućem parketu porazila Atlanta Hawkse.

Rocketsi su slavili sa 126:132 na krilima sjanong Gordona koji je postigao 32 poena uz tri skoka i isto toliko asistencija.

Hawksima nije pomogla ni briljantna partija Trae Younga sa 41 poenom i devet asistencija.