Jusuf Nurkić odigrao izuzetan meč i protiv Denvera

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Orlandu ekipu Denver Nuggetsa rezultatom 125:115, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić nastavio je blistati u redovima pobjedničkog tima.

Nurkić je na parketu proveo fantastične 34 minute budući da je bio jedan od najboljih igrača Blazersa.

Postigao je 22 poena, zajedno s Collinsom je dominirao pod obručima sa sedam skokova, a svemu je dodao i četiri asistencije te je jasno da je Bosanska zvijer u odličnoj formi.

Nakon ujednačenog početka meča u kojem se niko nije isticao druga četvrtina je apsolutno pripala Blazersima koji su na odmor otišli s 13 poena prednosti.

Nuggetsi se vraćaju u trećoj dionici i činilo se da ćemo imati dramatičnu završnicu, međutim Blazersi su do kraja meča dosta sigurno održavali prednost i na kraju stigli do zaslužene pobjede.

Najbolji igrač utakmice bio je Lillard s 45 poena i 12 asistencija, a više poena od Nurkića za Blazerse je postigao još samo Trent (27). Bolji od ostalih kod Nuggetsa bio je Porter s 27 poena i 12 skokova, dok je srbijanski košarkaš Nikola Jokić imao svega osam poena, ali i 13 asistencija.