Juventus bolji od Sampdorije za konačni bijeg iz donjeg dijela tabele

Nogometaši Juventusa slavili su pobjedu u okviru 6. kola italijanske Seriej A protiv Sampdorije rezultatom 3:2.

‘Stara dama’ konačno je vezala dva trijumfa i tako praktično “pobjegla” iz donjeg dijela tabele u kojem se nalazila.

Paulo Dybala je pogodio mrežu rivala u 10. minuti na fantastičan način, ali je samo 11 minuta nakon togam orao napustitit teren zbog povrede.

Njegovo mjesto je zauzeo Dejan Kuluševski koji je asistenciju kod pogotka Locatellija za 3:1 u 57. minuti.

Prethodno su pogađali Yoshida za Sampdoriju u 44., odnosno Bonucci sa bijele tačke za Juventus u 43. minutu.

Candreva je u 83. minutu pogotkom donio pravu neizvjesnost u ovaj duel, ali domaćin ipak nije dozvolio još jedno iznenađenje.

Juventus nakon ove utakmice zauzima devetu poziciju sa osam osvojenih bodova iz šest odigranih susreta.

Sampdoria je 14. sa pet bodova, a u narednom kolu Serije A dočekuje Udinese 1. oktobra.

Juventus se odmjeriti snage sa Torinom 2. oktobra.