Juventus siguran protiv Sampdorije: Alvaro Morata odigrao odličnu utakmicu i donio bitan trijumf ‘Staroj dami’

Igrači Juventusa su u okviru 29. kola talijanske Serie A trijumfovali na gostovanju kod Sampdorije rezultatom 3:1.

Juve je do vodstva došao u 23. minutu susreta. Cuadrado je centrirao sa desne strane, a nespretni Yoshida pogodio vlastitu mrežu za prednost gostiju.

Poslije samo 12 minuta ‘Bianconeri’ su došli do novog pogotka. Nakon što je Kean izborio penal, precizan sa bijele tačke bio je Alvaro Morata.

U drugih 45 minuta Juventus je čuvao dva pogotka prednosti, dok Sampdorija nije pokazala previše. Međutim, domaći su dobili penal u 74. minutu, kada je Rabiot igrao rukom. Sczeszny je sjajno odbranio kazneni udarac Candrevi.

No, u 85. minutu Sampdorija je smanjila razliku. Slobodan udarac Sabirija pogodio je Moratu, a lopta se odbila u gol. “Tačku na i” stavio je španski napadač postigavši svoj drugi pogodak za Juventus u 88. minutu. Konačan rezultat glasio je 3:1.

Izabranici Massimiliana Allegrija nalaze se na četvrtoj poziciji Serie A, dok Sampdorija zastupa 16. mjesto.