Kakve priče piše nogomet: Ramos večeras presudio Sevilli i donio Barceloni status lidera La Lige

Nogometaši Barcelone večeras su na domaćem terenu u utakmici osmog kola španske La Lige dočekali ekipu Seville, te trijumfovali sa minimalnih 1:0.

Barcelona je bila bolji protivnik od početka utakmice, dok je i Sevilla znala zaprijetiti u nekoliko navrata i to preko Rakitića i Lukebakija. Ipak, mreže su u prvom poluvremenu mirovale.

Xavijevi izabranici više su prijetili i u drugom dijelu igre, a prilike pred golom tima iz Andaluzije samo su se redale. Pobjednik je tako odlučen u 76. minutu kada je jedan centaršut u peterac glavom proslijedio Yamal, pogodila je lopta u nogu Sergija Ramosa i završila u golu gostiju za konačnih 1:0.

Kao što je svima poznato, Ramos je godinama nosio dres Real Madrida i Barcelona mu je gotovo sigurno “najmrži” klub planete. No, život se večeras poigrao sa vjerovatno najboljim defanzivcem svih vremena.

Pokušavala je Sevilla do kraja susreta doći do izjednačenja, ali su Katalonci strpljivo i mudro sačuvali svoju mrežu. Barca je sada lider La Lige, makar do sutra kada međusobni duel igraju Girona i Real Madrid, gdje će ‘Blaugrani’ najviše odgovarati remi.