Koulibaly donio Senegalu trijumf protiv Ekvadora i plasman u osminu finala, Nizozemska očekivano savladala Katar

Reprezentacije Nizozemske i Senegala selekcije su iz A grupe koje su prošle u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru, a od turnira se, uz domaćina, oprostio i Ekvador.

Momčad Nizozemske zauzela je prvo mjesto u grupi, a danas je ostvarila novi siguran trijumf i to protiv domaće ekipe Katara rezultatom 2:0.

Za tim koji sa klupe predvodi Louis van Gaal pogađali su sjajni Cody Gakpo u 26. minutu, te je Frenkie de Jong postavio konačnih 2:0 početkom drugog poluvremena.

S druge strane, Senegal je ostvario veliku pobjedu protiv Ekvadora i izborio osminu finala velike smotre, a rezultat je na kraju glasio 2:1.

Senegalci su bili bolji u prvom poluvremenu, da bi se u 42. minutu sve isplatilo. Dobili su penal, dok je precizan sa bijele tačke bio Ismaila Sarr. No, u 68. minutu Caicedo zabija za poravnanje i rezultat koji Ekvador vodi u narednu rundu. Ipak, radost nije dugo trajala i svega dvije minute kasnije Kalidou Koulibaly pogađa za konačnih 2:1.

Nizozemci će u osmini finala Svjetskog prvenstva igrati protiv drugoplasirane ekipe iz grupe B, a Senegal protiv prvoplasiranog tima iz pomenute grupe.