Los Angeles Lakersi tijesno protiv Denvera, Dallas i bez Dončića siguran

U NBA ligi sinoć je odigrano pet susreta, a najzanimljiviji meč bio je onaj između Los Angeles Lakersa i Denvera u kojem je tim iz ‘Grada anđela’ još jednom pokazao da ima ozbiljne namjere ove sezone.

Meč Lakersa i Nuggetsa sve vrijeme bio je u potpunosti otvoren i nijednog trenutka nije se činilo da jedna ekipa može napraviti nešto veću razliku i tako prije kraja meča riješiti pitanje pobjednika. Nakon prve četvrtine bilo je 31:25 za Lakerse, da bi se na poluvrijeme otišlo s prednošću domaćih od 64:59.

Denver je pred posljednju dionicu poravnao na 88:88, no u posljednjoj četvrtini, Lakersi su bili smireniji, staloženiji i precizniji, pa je meč na kraju pripao njima rezultatom 124:121.

Najbolja tri pojedinca meča stižu upravo iz redova Lakersa: James je ubacio 29 poena uz jedan skok i 12 asistencija, Davis je ubacio 27 poena uz šest skokova i pet asistencija, dok je Kuzma ubacio 25 poena uz šest skokova i tri asistencije.

U poraženom timu istakao se Dozier koji je ubacio 15 poena, a najviše je razočarao Nikola Jokić koji je ubacio 12 poena uz jedan skok i četiri asistencije.

Dallas je bez Dončića bio bolji od Utah rezultatom 122:114, a u prvom meču jučerašnjeg dana Phoenix je upisao novu pobjedu protiv Oklahome rezultatom 128:101.