Medvedev nije uspio obraniti titulu: Zverev osvojio ATP Finals po drugi put!

Nijemac Alexander Sascha Zverev po drugi put u karijeri okrunio se titulom pobjednika ATP Finalsa. U finalu završnog turnira osmorice najboljih igrača pobijedio je Rusa Daniila Medvedeva sa 6:4, 6:4.

Zverev je svoju prvu titulu osvojio prije tri godine, kad je nadigrao Novaka Đokovića (6:4, 6:3), preko kojega je subotnjim polufinalnim trijumfom u tri seta došao do šanse boriti se za novu titulu protiv prošlogodišnjeg pobjednika ATP Finalsa.

Koliko je dobro igrao Nijemac najbolje govori podatak da je drugog reketa svijeta i aktualnog osvajača US Opena ostavio bez ijedne šanse za break. Tako su mu za trijumf dovoljni bili po jedan break u svakom setu.

Ovom pobjedom Zverev je prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza u međusobnim susretima s Medvedevom, koji ga je pobijedio i u grupnoj fazi ovogodišnjeg ATP Finalsa.

Zverevu je ovo 19. titula u karijeri, a šesta u ovoj sezoni u kojoj je osvojio dva turnira Masters 1000 serije (Madrid, Cincinnati) i okrunio se olimpijskim zlatom.

Medvedev je ostao na 13 osvojenih trofeja.