Middlesbrough nastavlja da piše svoju bajku u FA kupu: Nakon Manchester Uniteda pao je i Tottenham!

Ekipa Middlesbrougha je večeras šokirala Tottenham izbacivši ih iz FA kupa pogotkom u produžecima (1:0).

FA kup vjerovatno je najzanimljivije takmičenje u svijetu nogometa, posebno ove sezone. Svjedočimo tome kako slabiji klubovi izbacuju jače i to daje neku jedinstvenu draž.

Svoju bajku nastavlja da piše momčad Middlesbrougha. Tim iz Championshipa je nakon Manchester Uniteda uspio eliminisati i Tottenham.

Nakon 120 minuta igre domaći su došli do trijumfa sa minimalnih 1:0 i tako ostavili goste u potpunoj nevjerici.

Pogodak odluke pao je tek u 107. minutu utakmice. 19-godišnji Joshua Coburn upisao se u strijelce za neopisivu radost svoje momčadi.

Ispadanje iz ovog takmičenja znači da će ‘Spursi’ 14 sezonu u nizu ostati bez trofeja što je poražavajući podatak.