Milan napunio mrežu Sampdorije do samoga vrha i održao se u igri za Ligu prvaka, hat-trick raspoloženog Girouda

U 36. kolu italijanske Serie A Milan je na svom San Siru pobijedio ekipu Sampdorije sa visokih 5:1 i tako ostao u igri za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Imali su ‘Rossoneri’ nekoliko opasnih kikseva u domaćem prvenstvu posljednjih sedmica, pa ispali izvan Top 4, a zatim i u polufinalu Lige prvaka od gradskog rivala Intera.

Pobjeda protiv otpisane Sampdorije bila je imperativ. Izabranici Stefana Piolija uspjeli su se probuditi na vrijeme i osvojiti tri boda s kojima su na bod Laziju i na dva boda Interu.

Milan je večeras poveo poslije devet minuta, strijelac je bio Rafael Leao. Ipak, iskusni Quagliarella već u 20. minutu zabija za poravnanje. Sve je to kratko trajalo, pošto je Olivier Giroud pogodio u 23. minutu za novo vodstvo domaćih. Igrao se 29. minut kada se sa bijele tačke Giroud još jednom upisao u strijelce.

Publika je na novi pogodak čekala sve do 63. minuta susreta. Tada je sjajnu partiju nakon dvije asistencije pogotkom za 4:1 krunisao Brahim Diaz. Konačnih 5:1 postavio je Giroud i tako kompletirao svoj hat-trick.

Iako velikan iz grada mode još uvijek ne gubi nadu za plasman u najelitnije klupsko takmičenje, sve je izvjesnije da će se morati zadovoljiti sa Evropskom ligom. No, ostaje da vidimo.