Mourinhova Roma sve bliža Ligi prvaka: ‘Vučica’ gostovala Sampdoriji i upisala minimalnu pobjedu

Nogometaši Rome večeras su u okviru 31. kola talijanske Serie A gostovali kod Sampdorije i trijumfovali sa minimalnih 1:0.

Izabranici Josea Mourinha u posljednje vrijeme igraju sjajno, a dobru formu potvrdili su i na gostovanju u Genovi protiv Sampdorije, gdje im je jedan pogodak bio dovoljan za veoma bitna tri boda.

Pogodak odluke pao je u 27. minutu susreta. Armenac Henrikh Mkhitaryan je postavio konačnih 1:0. Nakon tog pogotka Roma je bila bazirana isključivo na odbranu svog gola, što im je i pošlo za rukom.

Sampdorija skoro da nije konkretnije zaprijetila kroz 90 minuta, dok je ‘Vučica’ i pored pogotka imala dvije ili tri ozbiljnije šanse.

Roma je sada pretekla Lazio i sa 54 boda zasjela na petu poziciju, Rimljani su na pet bodova od Juventusa koji ima utakmicu manje, a prioritetni cilj Mourinhu i ekipi je plasman u Ligu prvaka.