MUK U MADRIDU: Xavijeva Barcelona deklasirala Ancelottijev Real!

Nogometaši Barcelone odigrali su spektakularnu utakmicu u El Clasicu i najvećeg rivala Real deklasirali su u Madridu s visokih 4:0.

Preporođena Barcelona igra sjajno pod vodstvom Xavija i da nije golemog bodovnog zaostatka iz prvog dijela sezone, mogli bi se vrlo lako uključiti u borbu za naslov prvaka Španjolske.

Večeras su u El Clasicu do nogu potukli najvećeg rivala. Međutim, prvi je zaprijetio Real preko Valverdea čiji je udarac u sedmoj minuti fantastično zaustavio Ter Stegen.

Uzvratila je Barcelona s dvije šanse preko Dembelea i Aubameyanga, a onda je dvije prilike sredinom prvog dijela imao i Ferran.

U 29. minuti gosti su poveli. Odličan centaršut s desne strane uputio je Dembele, a Aubameyang zabija glavom za slavlje gostiju.

Završnica prvog dijela donijela je još jedan gol Barcelone. Opet je Dembele odlično ubacio, a ovoga puta glavom zabija Araujo. Rezultatom 0:2 odlazi se na predah.

Nastavak velikog derbija otvoren je gol šansom koju propušta Ferran u 46. minuti. Donedavni napadač Manchester Cityja se napokon iskupio za promašaje u sljedećem napadu kada je sjajno pogodio za 0:3.

U 53. minuti bilo je jasno da je Real “potopljen”. Aubameyang je još jednom zatresao Realovu mrežu, a nakon VAR provjere sudac mijenja odluku i priznaje gol što je on prvotno bio poništen.

Na kraju je ostalo je 0:4 tako da se Barcelona vratila na treću poziciju sa 12 bodova manje od Reala, ali i susret manje. Lider Real sada ima devet bodova više od drugoplasirane Seville.