NAJVEĆA MOGUĆA POBJEDA: Tudorov Marseille šokirao zvjezdani PSG i izbacio ga iz Kupa!

Hrvatski stručnjak Igor Tudor odveo je Olympique Marseille u četvrtfinale Kupa Francuske nakon velike pobjede protiv PSG-a (2-1).

Marseille je od samog početka stavio zvjezdani PSG pod pritisak i da nije bilo sjajnog Donnarumme na vratima vrlo rano bi favorizirani Parižani došli u minus.

Neizbježno se dogodilo nakon pola sata igre. Ramos je u šesnaestercu srušio Undera, a Alexis Sanchez bio je siguran – Donnarummu je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

U 39. minuti Neymarov pokušaj s distance zaustavila je stativa, ali to je samo nakratko odgodilo poravnanje. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je nakon kornera najviši bio Ramos i zabio za 1:1.

U drugom dijelu se nije promijenio odnos snaga, Marseille je dominirao terenom i odlučno krenuo po novi gol, a koji je došao u 59. minuti. Malinovskyi je razornim udarcem s ruba šesnaesterca vratio prednost Tudorovoj ekipi.

PSG nije uspio uzvratiti, u nastavku su tek jednom šutirali prema golu Marseillea, a i taj pokušaj Messija završio je pored stative.

Ovo je prva pobjeda Marseillea protiv PSG-a na Velodromeu još od 27. novembra 2011. godine.