Netsi bez Hardena ‘razbili’ Buckse i poveli sa 2:0, Sunsi bolji od Nuggetsa

Košarkaši Brooklyn Netsa poveli su sa 2:0 u pobjedama protiv Milwaukee Bucksa u drugom krugu play-offa nadigravši ih u drugom susretu na svom parketu rezultatom 125:86.

Iako im mnogi predviđaju plasman u ovogodišnje finale NBA lige, nitko nije očekivao da će Brooklyn tako lako izaći na kraj s Milwaukeejem. Netsi su u potpunosti razbili Buckse, nanijevši im drugi najveći play-off poraz u povijesti franšize.

Sve to bez Jamesa Hardena koji se ozlijedio u prvoj minutu prve utakmice, zbog čega ga večeras nije bilo. Usred njegovog izostanka, kormilo ekipe preuzeo je Kevin Durant.

Za razliku u prve utakmice serije, kada su se tek u drugom poluvremenu rezultatski “odlijepili”, Netsi su večeras već do pauze imali komotnih +24. Ponajviše zahvaljujući spomenutom Durantu.

Nezaustavljivo je izgledalo krilo Netsa u prvom poluvremenu, do odlaska na odmor je ubacio 21 koš, uz šut iz igre 70%, odnosno za tri koša 75%.

Kako je vremenom prednost Netsa rasla, tako je i Durant bio sve manje prisutan na parketu te je susret završio učinkom od 32 koša, četiri skoka i šest asistencija.

Najbolji igrač Bucksa Giannis Antetokounmpo upisao je double-double (18 koševa i 11 skokova), ali ga je Durant večeras u potpunosti nadigrao, pa je Grk posljednju četvrtinu utučen proveo na klupi.

Serija sada seli u Milwaukee, gdje su Bucksi prošlog mjeseca u regularnom dijelu sezone, kada je Harden također bio ozlijeđen, već pobijedili Brooklyn u dva navrata.

Denver Nuggetsi Nikole Jokića izgubili su prvi susret drugog kruga play-offa u Phoenixu protiv domaćih Sunsa rezultatom 122:105.

Jokić je ubacio 22 koša uz devet skokova i tri asistencije i bio je najbolji u ispodprosječnom izdanju svoje momčadi

Na drugoj strani briljirao je bio Mikal Bridges sa 23 koša od čega četiri šuta za tri poena, ali je i kompletna startna petorka Sunsa igrala sjajno što se za Nuggetse ne može reći.

Sljedeći susret igra se u srijedu, također u Phoenixu.