Nurkić predvodio Blazerse do velike pobjede na gostovanju kod prvaka, Jokić nerješiva enigma za sve rivale

Košarkaši Portland Trail Blazersa slavili su veliku pobjedu nad Milwaukee Bucksima rezultatom 122:107.

Blazersi su do pobjede stigli zahvaljujući fenomenalnoj drugoj četvrtini u kojoj su postigli nevjerovatnih 40 poena.

Bucksi od poluvremena pokušavaju dostići prednost, ali gosti mirno privode meč kraju i zabilježavaju veliku pobjedu režiraju senzaciju večeri.

Portland je predvodio Jusuf Nurkić sa 23 poena i 16 skokova za 29 minuta provedenih na parketu.

U pobjedničkom timu Simons je dodao 31 poen, dok je kod poraženih Bucksa Holiday zabio 23, dok su Portis i Nwora dodali po 17.

Portland je deseta momčad Zapadne konferencije sa omjerom 24.34, dok je Milwaukee na petoj poziciji Istoka sa 35-23.

Denver Nuggetsi su opravdali ulogu favorita i na svom parketu nadigrali Orlando Magic rezultatom 121:111.

Kao što je to i običaj, listu najefikasnijih pojedinaca susreta predvodio je sjajni Nikola Jokić.

Aktuelni MVP NBA lige je postigao 26 poena, uhvatio 15 skokova i dodao sedam asistencija.

Kod Orlanda je Nijemac Wagner ubacio 26 poena uz osam skokova i četiri asistencije.

Denver je šesta momčad Zapada sa omjerom 32-25, dok je Magic na 14. poziciji Istoka sa omjerom 13-46.