Nurkićeva majstorska partija protiv tima za koji je ‘do jučer’ nastupao, Jokiću nedostaja asistencija za triple-double

Protekle noći u NBA ligi odigrane su nove utakmice, a Phoenix Sunsi savladali su na gostujućem terenu ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 127:116.

Jusuf Nurkić dominirao je pod košem protiv tima koji mu je bio dom gotovo sedam godina. Naime, za 27 minuta na parketu bh. košarkaš je ubacio 14 poena i uhvatio 13 skokova.

Devin Booker je sa 34 postignuta poena predvodio Sunse do pobjede, istakli su se još Beal sa 23, Durant s 21 i Allen sa 20 poena. S druge strane, nedovoljni su u redovima Portlanda bili Henderson sa 33 i Simons sa 28.

Košarkaši Denver Nuggetsa na domaćem parketu odmjerili su snage sa Indiana Pacersima, dok je konačan rezultat glasio 117:109 u korist aktuelnog šampiona, što je bila i 28. pobjeda Denvera u 41. odigranoj utakmici.

Nuggetsi su minule večeri očigledno imali više raspoloženih igrača, pa je tako Nikola Jokić za 33 minuta u igri ostvario odličan učinak od 25 poena, 12 skokova i devet asistencija. Dakle, samo asistencija mu je nedostajala za triple-double učinak.

Jamal Murray i Michael Porter su upisali po 25 poena, a Aaron Gordon je meč završio sa 20 poena i 10 skokova. Kod Indiane je najbolji pojedinac definitivno bio Bruce Brown, bivši član Denvera, koji je ubacio 18 poena, te dodao 10 skokova i šest asistencija.