OVO MU NIJE TREBALO: Modrić neshvatljivim potezom razljutio Ancelottija kao nikad prije

Real Madrid je pobjedom kod Celte 1:0 pogotkom Judea Bellinghama u 81. minuti nastavio perfektan niz i nakon trećeg kola La Lige. Međutim, trener Carlo Ancelotti bio je bijesan nakon pobjede.

Razlog za to je što Luka Modrić nije izveo kazneni udarac za Real u 68. minuti, nego je to prepustio Rodrygu. Brazilac je izborio najstrožu kaznu, ali mu ga je maestralno zaustavio Ivan Villar, koji je prije toga srušio napadača gostiju.

Modrić je inače i treći Realov susret ove sezone započeo na klupi za pričuve te je u igru ušao pet minuta prije kaznenog udarca umjesto Aureliena Tchouaménija. Nakon dvoboja Ancelotti je poručio:

Hijerarhija izvođača kaznenih udaraca se zna. Vinicius je prvi, a Modrić drugi. Kako je Vini ranije izašao, a Modrić je bio u igri, onda je kazneni udarac morao pucati Luka. On to zna i morao ga je izvesti. No, to je uradio Rodrygo. Ne znam zašto je Modrić to dopustio. Igrači ne odlučuju tko izvodi kaznene udarce, nego ja!

Na ovakvo Ancelottijevo obraćanje reagirali su prisutni novinari pitajući ga je li ljut?

Da. Zato što je kazneni udarac morao pucati Modrić i on to zna, ali ga je svejedno izveo Rodrygo. Ponavljam, hijerarhija je poznata, a još sam ovaj put preko Valverdea poručio Modriću da on treba izvesti najstrožu kaznu. Ne znam zašto to nije uradio, ali definitivno ćemo razgovarati o tome narednih dana.