Partija za udžbenike! Hrvatska očitala rukometnu lekciju favoritu, Španija je razbijena na početku Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Hrvatske je na fantastičan način započela svoj nastup na Evropskom prvenstvu i deklasirala selekciju Španije, koja je bila favorit pred ovaj susret.

U prvom kolu Evropskog rukometnog prvenstva u grupi B večeras su se sastale Španija i Hrvatska. Fenomenalni ‘Kauboji’ slavili su rezultatom 29:39.

Hrvatska je odlično otvorila meč. Uz sjajnu defanzivnu igru, poveli su sa 1:5 i već tada poslali izuzetno upozorenje Špancima. Sve što je do odlaska na odmor ‘Crvena furija’ uspjela napraviti bilo je prići dva puta na dva razlike. Na odmor se otišlo prvi vodstvu Hrvata od 14:18.

Kada se očekivalo da Španci dodaju gas, Hrvatska je krenula još jače i drugo poluvrijeme. Prednost je rasla i rasla, a na kraju je proslavljena pobjeda sa 10 razlike. Osim toga, Prikazali su reprezentativci Hrvatske najljepšu igru u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Najljepši trenutak susreta vidjeli smo u 50. minutu. Cepelin Karačića za Šoštarića je to bio. Najbolji u redovima Hrvatske bio je Martinović sa osam pogodaka, dok je Šoštarić postigao sedam. Kod Španije je Gomez imao osam pogodaka i sjajno je izvodio penale. Casado ga je ispratio sa četiri pogotka.

Ranije danas u ovoj je grupi Austrija rezultatom 31:24 savladala reprezentaciju Rumunije. U narednom kolu već za dva dana Hrvatska će odmjeriti snage sa Austrijom, a Španija sa Rumunijom.