Phoenix tek nakon produžetka ‘slomio’ Hornetse, nova pobjeda Nurkićevih Trail Blazersa

U noći s nedjelje na ponedjeljak odigrana su četiri NBA susreta, a posebno je zanimljiv bio onaj između Charlotte Hornetsa i Phoenix Sunsa, koji je završio tek nakon produžetka pobjedom Sunsa 97:101.

U izjednačenoj utakmici produžetak je tricom izborio Terry Rozier, koji je završio susret s učinkom od 22 koša i 10 skokova, ali Hornetsi nisu imali dovoljno snage za potpuni preokret. Najefikasniji u porazu Hornetsa bio je Devonte’ Graham sa 30 koševa.

Sunse je već standardno predvodio fenomenalni Devin Booker sa 35 koševa, DeAndre Ayton je dodao double-double učinak sa 14 koševa i 14 skokova.

Denver Nuggetsi su nadigrali Atlanta Hawkse sa 126:102, i to s novim igračem u svojim redovima. Debitirao je Aaron Gordon, koji je zadnjeg dana prijelaznog roka došao iz Orlando. Utakmicu je završio sa 13 koševa u 20 odigranih minuta.

Najefikasniji u pobjedi Nuggetsa bio je JaMychal Green sa 20 koševa, dok je Nikola Jokić zbog izvjesnog rezultata igrao samo 28 minute te ostvario double-double učinak sa 16 koševa i 10 skokova.

U redovima poraženih najbolji je bio Trae Young sa 21 košem, pet skokova i sedam asistencija.

Portland Trail Blazersi ostvarili su treću pobjedu u nizu i to u gostima kod Toronto Raptorsa rezultatom 117:122.

Bosanskohercegovački košarkaš u redovima Portlanda Jusuf Nurkić odigrao je drugu utakmicu nakon oporavka od ozljede. Za 19 i pol minuta na parketu ostvario je 10 koševa, četiri skoka i dvije asistencije.

Najefikasniji u njegovoj momčadi bili su CJ McCollum sa 23 i Damian Lillard sa 22 koša, kod Toronta se istaknuo Pascal Siakam sa 26 ubačenih koševa.

Aktualni NBA prvaci Los Angeles Lakersi pobijedili su Orlando Magic rezultatom 96:93. Gosti su imali veliku šansu izboriti produžetak, ali Otto Porter u posljednjem napadu je promašio šut za tricu.