PONOVO NA PRVOJ POZICIJI: Golden State prejak za Denver!

Ekipa Golden State Warriorsa pobijedila je Denver Nuggetse u derbiju Zapadne konferencije NBA lige rezultatom 116:102, čime su se vratili na prvo mjesto na tabeli.

Denver je nešto bolje otvorio meč i u prvih desetak minuta imao je prednost, a u finišu prve četvrtine, pri rezultatu 24:24, igrači Golden Statea pogađaju dva uzastopna šuta za tri poena i na prvu pauzu odlaze sa šest poena prednosti.

Već sredinom druge dionice Denver je došao do dvocifrene prednosti (41:31), a odličnom igrom u finišu prvog poluvremena i uz veliku podršku s tribina, aktuelni prvak uspio je na poluvrijeme otići sa 16 poena prednosti. Bilo je 59:43.

Pitanje pobjednika odlučeno je u trećoj dionici kada se Golden State odvojio na 20 poena i Denver tu više nije imao nikakve šanse, a domaći su do kraja mirno priveli meč kraju i upisali 53. pobjedu u ovoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedi Warriorsa bio je Cousins koji je meč završio sa 28 ubačenih poena, a pratili su ga Durant koji je ubacio 21, Curry koji je ubacio 17 i Thompson koji je ubacio 13. U redovima Denvera najviše poena ubacio je Murray (17). Nikola Jokić je za 28 minuta na parketu ubacio 10 poena.